طالقان – معرفی شخصیت حضرت قاضی – ع – و روستای حسنجون و سیدآباد

چشم اندازهای دیدنی روستا

چشم اندازهای دیدنی روستای حسنجون و سید آباد :

وجود رودخانه در روستای حسنجون و سید آباد باعث به وجود آمدن یک باغستان (جنگل) در حاشیه شمالی این روستا گردیده که (پسینان) نام دارد. وجود این جنگل ، باعث زیبایی صد چندان این روستا گردیده است.

قلّه ای سنگی به ارتفاع حدوداًً بیش از 100متر در شمال شرقی این روستا قرار دارد که به دلیل شباهت آن به کوهان شتر به آن (کوهان کمر) گفته می شود و دارای ویژگی خواصی می باشد و آن وجود بوته ای در میانهء  این قله است که با قرار گرفتن نور خورشید  بر روی آن ، وقت ظهر شرعی در تمام طول سال را نشان می دهد.  که با عظمتی غیر قابل وصف جلوه زیبایی به این روستا بخشیده است.

قله خاکی دیگری در قسمت شمالی این روستا قرار دارد که به دلیل شباهت زیاد آن به دوش – کتف – بُز . به آن ( بز دوش )  Boze doush گفته می شود.

سخره سنگی دیگری در شمال غربی این روستا قرار دارد که به دلیل رنگ سرخ آن ، نام (سُر سنگ) Sor saang بر آن نهاده اند که بر فراز آن یک چشمه آب طبیعی  قرار دارد که قابل وصف نیست.

منطقه (دلزار)Delezar   نام قسمت دیگری از چشم اندازهای بی نظیر این روستاست که در کناره رودخانه و در حاشیه شرقی این روستا واقع شده و در فصول مختلف سال از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است.

در فاصله پنج کیلومتری از این روستا به طرف شمال و به طرف دامنه قله البرز ، در داخل یک درّه بسیار زیبا باغها و زمینهای زیبایی قرار دارد که متعلق به روستای حسنجون و سیدآباد می باشد که از لحاظ زیبایی غیر قابل وصف می باشد و دارای مکانهای دیدنی با نامهایی از قبیل  :

سعیدی مزرع – مزرعه قمبران – مزرعه دوروان – تاش بن – محمودچال – پس لات – شوش لات – لاق بند و … شناخته می شود. که یکی از زیباترین چشم اندازهای این روستا است.

منطقه (جُوجارک و خُره چال) Jojaraak  & Khoraah chall  نیز یکی دیگر از چشم اندازهای زیبای این روستا می باشد.

در حاشیه غربی این روستا زمینهایی خشک قرار دارد که به آن (ملک آباد) Maalek abad   گفته می شود که تماشای آن خالی از لطف نیست.

منطقه (خُسرُوی کند) Khosrovi kaand  نام یکی دیگر از چشم اندازهای زیبا و دیدنی این روستاست که از این چشم انداز می توان تمامی روستا را در یک نگاه ، تماشا نمود.[ موضوع ] : چشم اندازهای دیدنی روستا, روستای حسنجون و سیدآباد
[ برچسب ها ] :
ن : Admin - سید مهدی قاضی میر سعید
ت : جمعه, 12 آگوست 2011
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

4 دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

  1. صادق تاجدینی گفت:

    سلام . خدا قوت استفاده کردیم

  2. ریحانه میرسعید قاضی گفت:

    خیلی عالی بود.خسته نباشید.

  3. قاضی میرسعید گفت:

    مدیریت یه سایت به علاقه و سلیقه نیاز داره که خدا رو شکر شما با این دوتا خصوصیت سایت خوبی طراحی کردین

دیدگاه خود را به ما بگویید.

 
 
  سایت محبان حضرت امام زاده قاضی میر سعید - علیه السلام - اوقات خوشی را برای شما آرزومند میباشد  
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.